Zakładki:
Liczniki odwiedzin

krzem

poniedziałek, 02 sierpnia 2010

Poprzedni artykuł zakończyliśmy stawiając trzy pytania

 Co zatem możemy zrobić już dzisiaj? 

Dostarczyć go sobie jak najszybciej? 

Ale jak? Co zażywać?

 A zatem spróbujmy na nie odpowiedzieć.

 Zanim do tego dojdziemy kilka słów wprowadzenia.

Najważniejszą rolą przewodu pokarmowego jest rozszczepianie pokarmu na takie związki chemiczne, których krew potrzebuje do zapewnienia zdrowia dla całego organizmu.

 

Wszystkie elementy niezbędne do życia są do naszej krwi dostarczane przez jelita. Szczególną rolę w utrzymywaniu w harmonii wszystkich życiodajnych procesów odgrywa krzem! Za pomocą tego piezoelementu (przewodnika impulsów elektrycznych) odbywa się zaopatrywanie w energię łączności między mózgiem a ciałem. Pasożyty, wnikając w ściankę jelit, wysysają krew człowieka w celu hodowli swojego licznego potomstwa. Dziedzicznie przekazują mu swoje pasożytnicze właściwości i pochłaniają z ludzkiego organizmu krzem.

Praktycznie rzecz biorąc jest to WAMPIRYZM!

Wraz z utrata krzemu w organach i układach człowieka rozwija się proces fizjologicznej degradacji. I tu dochodzimy do odpowiedzi na postawione na wstępie pytania:

 Co zatem możemy zrobić już dzisiaj?

 

Dostarczyć go sobie jak najszybciej? 

Ale jak? Co zażywać?

 

Drogą do uzupełnienia zawartości krzemu w organach i układach człowieka jest przewód pokarmowy! Dlatego przystępując do oczyszczania, trzeba zacząć od przewodu pokarmowego. Myśląc o oczyszczaniu organizmu z pasożytów należy jednocześnie wprowadzić krzemowy preparat pochodzenia naturalnego – GLINKĘ KAOLINOWĄ. Silikaza – enzym wydzielający się w przewodzie pokarmowym – przetwarza kaolin w bardzo aktywny związek organiczny i pomaga przyswoić krzem, wypierając niewłaściwy dla elastycznych tkanek wapń, który wniknął w nie na skutek niedoboru krzemu.

 Jeśli mają Państwo dysbakteriozę  (są to zaburzenia składu mikroflory ustroju, powodujące zachwianie równowagi pomiędzy nią a wnikającymi z zewnątrz drobnoustrojami chorobotwórczymi lub oportunistycznymi (oportunizm), co często sprzyja zakażeniu)  to jest ona skutkiem niedoboru krzemu – podobnie zresztą jak porażenie dziecięce (choroba Heinego-Medina) czy rozmiękniecie kości. Przy niedoborze krzemu nie przyswaja się wapń.

 Zapalenie okrężnicy, nieżyt żołądka, wrzody, polipy, zapalenie uchyłku i wiele innych chorób również powstaje na skutek niedoboru krzemu.

Dlaczego?

Bo ścianki jelit „nie słyszą” mózgu.

Jeżeli macie Państwo schorzenia związane z układem krążenia (sercowo-naczyniowym) i miażdżycę – są to skutki niedoboru krzemu. Ścianki naczyń „nie słyszą” mózgu.

Jeżeli boicie się Państwo udaru, zawału wiedzcie, że pomimo szeregu innych przyczyn także i te choroby są skutkiem niedoboru krzemu. Ścianki naczyń stały się twarde (zamiast krzemu dostał się do nich wapń). Tym samym naczynia utraciły właściwości zmieniania swej średnicy i pojemności na sygnał mózgu. Właściwość tę można przywrócić jedynie dostarczeniem krzemu.

Jeżeli macie Państwo kamienie w trzustce, wątrobie i nerkach – te choroby są również charakterystyczne dla niedoboru krzemu.

Jeżeli dręczy Państwa edometrioza, klimakteryczne uderzenia gorąca, stwardnienia w gruczole piersiowym – są to choroby związane z niedoborem krzemu.

Pasożyty mnożą się jak lawina.

 Do reprodukcji swojego potomstwa pochłaniają lwią cześć życiowych zasobów człowieka i pierwiastek życia krzem.

Aby ograniczyć utratę krzemu przede wszystkim musimy:

 

1. Zaprzestać spożywania produktów mlecznych (z nimi trafia do organizmu stront który wywołuje aktywne reakcje zamiany krzemu z wapniem). Źródłem strontu jest mleko i wszystkie produkty zawierające nabiał: twaróg, ser, śmietana, masło, a także jogurty.

2. Unikać picia wody wysokozmineralizowanej Dlaczego? Bo każdy jej rodzaj posiada właściwy sobie skład który jest w      stanie bardzo zmienić  skład chemiczny soków trawiennych i zdezorganizować wytwarzanie naszej własnej prawidłowej sekrecji (proces powstawania moczu oraz wydzielania z układu krwionośnego do kanalika proksymalnego substancji odżywczych), a więc i trawienie.

ZACZNIMY DBAĆ O DOSTARCZANIE KRZEMU

Na naszym stole zawsze powinny się znaleźć produkty z pełnego ziarna, nieoczyszczone ze skórki warzywa i owoce oraz woda krzemowa (zrobiona np. ze skrzypu polnego). Warto tez pić np. codziennie na czczo szklankę glinki kaolinowej, która ma dużą zawartość krzemu.

Nie można wyobrazić sobie pozbycia się pasożytów bez potraktowania poważnie ożywiania zgodnego z prawidłową fizjologią przewodu pokarmowego.

23:05, soeltech , krzem
Link Komentarze (2) »
czwartek, 08 lipca 2010

Jest rzeczą niemożliwą, by zniszczyć pasożyty w przyrodzie całkowicie. Ale my możemy być silniejsi od pasożytów, bo siła człowieka tkwi w wiedzy, świadomości i gotowości do postępowania zgodnego z naturą organizmu. Dzisiaj zatem kilka bardzo ważnych informacji o krzemie, którego ilość w naszym organizmie ma bardzo dużo wspólnego z dobrym zdrowiem i pozbyciem się pasożytów.

 Krzem (SI) – pierwiastek życia

Żadem organizm nie może istnieć bez krzemu!

Miriady gwiazd, Słońce, Księżyc i Ziemia mają ten sam skład chemiczny.

KWARC to najbardziej rozpowszechniony związek krzemu w przyrodzie.

Czarny kwarc jest jednym z minerałów, którego podstawową częścią składową jest dwutlenek krzemu. Pochodzenie czarnego krzemu jest organiczne np. tworzyło się obumieraniu koloni żywych organizmów.       Te organiczne szczątki to unikalne biokatalizatory, które przyspieszają reakcje utleniania i odbudowy zachodzące w wodnych roztworach naszego ciała. Ta biologiczna materia okazuje się być podstawą budowy skomplikowanych związków organicznych, podstaw żywego organizmu – chlorofilu i hemoglobiny.Te wodne roztwory tworzące się na bazie krzemu odgrywają ogromna rolę w rozwoju wszystkich form życia i pozytywnie wpływają na nasz organizm. W krzemionkowej wodzie następuje proces tworzenia się uporządkowanej struktury.

 Co się dzieje, gdy brakuje nam krzemu?

 Jeśli brakuje go w naszej krwi zmniejsza się jego zawartość w ściankach naczyń krwionośnych. A krzem jest tam bardzo potrzebny, by zapewnić elastyczność naszych naczyń krwionośnych. Krzem odpowiada też za komunikację z mózgiem.

A co się dzieje, kiedy brakuje  go nam w naczyniach krwionośnych?

Zastępowany jest przez wapń. Właśnie to zastępowanie krzemu wapniem powoduje, że nasze żyły staja się twarde, bo wapń wnika w ścianki naczyń krwionośnych, co prowadzi do ich zwapnienia.

 Niedobór krzemu a pasożyty

 Niedobór krzemu w pokarmach i w płynach to poważna przyczyna wielu chorób, również raka!

 Najaktywniejszymi "pożeraczami krzemu" w organizmie człowieka są robaki i grzyby.

 Rozmnażają się w ogromnych ilościach i zasiedlają praktycznie wszystkie tkanki ludzkiego organizmu.

Robaki – płaskie, obłe i przywry, a także bakterie i grzyby wykorzystują nasze organy i krew jako środowisko zamieszkania i źródło pożywienia.   Co ciekawe, aby przekazać potomstwu informacje na temat swojego gatunku pasożyty potrzebują krzemu – pierwiastka życia. Pożerając krzem w ogromnych ilościach pasożyty znacznie zmniejszają go w organizmie gospodarza. Ilość pasożytów zamieszkująca ludzkie ciało może być tak wielka, że samo istnienie człowieka staje się niemożliwe. Robaki zjadają go żywcem od środka.

Pierwszym organem, który najczęściej zasiedlają, jest wątroba – narząd filtrujący krew. Lamblia, przywra kocia, tęgoryjec itp. wgryzają się w tkanki filtrujące krew i piją, i piją, a rozmnażając się pokrywają swoimi ciałami kanały filtrujące wątroby i zatruwają krew swoimi produktami przemiany materii. Skład krwi po jakimś czasie zmienia się, tak iż staje się ona trująca dla mózgu. I co się dzieje: powstaje choroba zwana epilepsją.

 BRAK KRZEMU = CHOROBA!!!

Przyzwyczajeni jesteśmy do mycia się na zewnątrz. "Umyj ręce" - mówimy do dziecka; "Weź prysznic" - krzyczy żona do męża; "Wykąp się" - mówi mąż do żony.

-A co z naszym wnętrzem?

-Jak wyglądają nasze jelita?

-Kiedy brały prysznic?

-Kiedy je kąpaliśmy?

 Krzem tworzy naładowane elektrycznie struktury (bez tej właściwości nie moglibyśmy korzystać dziś z żadnego sprzętu elektronicznego).           

-Jak ta właściwość przydaje się naszemu organizmowi?

Do krzemu niejako "przykleją się" wirusy i inne organizmy chorobotwórcze.

 Jaki z tego wniosek?

 Oznacza to ze wszystkie choroby, jakie znamy łącznie z chorobami nowotworowymi nie mogłyby się rozwijać, gdybyśmy w organizmie mieli dostateczną ilość krzemu!!!

-Co zatem możemy zrobić już dzisiaj?

-Dostarczyć go sobie jak najszybciej?

-Ale jak?

-Co zażywać?

08:56, soeltech , krzem
Link Komentarze (6) »