Zakładki:
Liczniki odwiedzin
Kategorie: Wszystkie | Usuwanie pasożytów | Witaminy | amigdalina | konferencje | krzem | rak | soki
RSS

Usuwanie pasożytów

środa, 11 sierpnia 2010

       Ile razy będąc w lesie rozkoszowaliśmy się smakiem świeżych jagód, poziomek, jeżyn i leśnych malin? Niezapomniany smak tych owoców potęgował fakt, że zebraliśmy je samodzielnie i prosto z krzaka zjadaliśmy je nie myjąc – myśleliśmy, że w takiej głuszy nic nam nie grozi. Tymczasem epidemiolodzy ostrzegają przed niezwykle niebezpieczną chorobą – BĄBLOWICĄ WIELOJAMOWĄ. Choroba ta jest śmiertelna, wywołuje ją ECHINOCOCCUS MULTILOCULARIS czyli tasiemiec lisi. Choroba ta uszkadza płuca, wątrobę i mózg.

Jakie są przyczyny tej choroby? 

Do wyżej wymienionych owoców przyczepione są niewidoczne dla ludzkiego oka jaja tasiemca lisiego. Tasiemiec lisi jest przedstawicielem tasiemców uzbrojonych. Wydalany z kałem każdy jego człon zawiera od 200 do 600 jaj. Są one niezwykle wytrzymale i trudne do zwalczenia, wytrzymują trudne warunki atmosferyczne (do -70°C). Pasożyt ten ¨zamieszkuje¨ jelito cienkie lisów, wilków, a także naszych domowych czworonogów. Według PAN  w polskich lasach żyją zakażone tym pasożytem lisy – obecnie znanych jest 40 takich przypadków.  Jaja tasiemca lisiego wraz z kałem dostają się do środowiska, skąd owady przenoszą  je na sobie na owoce runa leśnego. Taki ¨zakażony¨ owoc może trafić do naszych ust i zarażając organizm ludzki. Zainfekowanie może nastąpić także poprzez nasze ręce, które nie zostały umyte po powrocie z lasu, gdzie zbieraliśmy owoce leśne. Nasz nowy ¨lokator¨ poprzez układ krwionośny wędruje po naszym organizmie. Z jaja tasiemca z czasem powstaje larwa, wokół której zaczyna rosnąć torbiel. Ulubionym miejscem do tworzenia torbieli jest wątroba, często też zagnieżdża się w płucach i mózgu. Jest to bardzo niebezpieczna odmiana tasiemca, która tworzy nacieki przypominające zmiany nowotworowe i w podobny sposób – na zasadzie przerzutów – rozprzestrzeniające się po naszym organizmie. Rozwój tasiemca w organizmie ludzkim jest bardzo powolny. Objawy mogą pojawić się po 10, a nawet po 15 latach, kiedy to pęknie torbiel i przy silnym kasłaniu pojawiają się wodniste wymioty. Zdiagnozowanie choroby jest bardzo trudne, wymaga wykonania różnych specjalistycznych badań, których interpretacja bardzo często nie jest jednoznaczna. Obraz tomografii komputerowej lub USG często jest mylnie traktowany jako zmiany nowotworowe. Chory jest leczony różnymi metodami tradycyjnej medycyny. Przyjmuje leki doustne, często potrzebny jest zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie zakażonych tkanek. Nieraz konieczny jest przeszczep wątroby, ponieważ w 99% przypadków to wątroba jest miejscem zagnieżdżenia się tasiemca. Niepodjęcie leczenia skutkuje śmiertelnością u 90% osób zakażonych.

 

Co można robić, by nie wystawić się na to niebezpieczeństwo?

Nigdy nie spożywajmy nieumytych owoców leśnych. Myjmy je w bieżącej ciepłej wodzie, najpierw mocząc je. Pamiętajmy, że owoce leśne zakupione na targowym straganie, czy też od przydrożnego sprzedawcy też mogą być skażone. Jeżeli zbieraliśmy je sami, to pamiętajmy, by po powrocie do domu bezwzględnie dokładnie umyć ręce. 

Nosicielami tasiemca lisiego mogą być tez nasze domowe czworonogi – mają one przecież kontakt w lesie z zakażonymi jajami tasiemca, roślinami i owocami. Pamiętajmy, by systematycznie odrobaczać naszych pupili. Logiczny wydaje się też być wniosek, aby taką kurację usuwania pasożytów przeprowadzić także u siebie, gdyż nie jesteśmy na nich odporni.

sobota, 10 lipca 2010

Wyobraźmy sobie, że posiadamy zadbany dom, który po pewnym czasie postanawiamy wynająć. Początkowo lokatorzy nie sprawiają żadnych trudności, ale z czasem przestają płacić czynsz i zaczynają niszczyć naszą własność. Jak się wtedy czujemy? Jakie działania podejmujemy?

 

Podobnie jest z pasożytami: żyją naszym kosztem i stopniowo prowadzą do wyniszczenia naszego organizmu, następstwem czego jest pogorszenie samopoczucia i szereg schorzeń np.: marskość wątroby, zapalenie trzustki, reakcje alergiczne, bóle i zawroty głowy, zaburzenia wzroku, zaburzenia trawienia, rak narządów wewnętrznych, zapalenie okrężnicy, polipy szyjki macicy, zapalenie gruczołu krokowego, infekcje dróg oddechowych, zaburzenia psychiki, choroby układu nerwowego, niedokrwistość, depresja, bóle stawów, guzy tarczycy, bezsenność, utrata apetytu, zapalenie mózgu i opon mózgowych, żylaki, ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie i wiele innych.

 Zdając sobie sprawę z tego, jak ogromne zagrożenie stanowią dla naszego życia, należy przystąpić do walki. Nie jest ona łatwa, bowiem przeciwnik stawia opór. W momencie gdy chcemy się go pozbyć, zaczyna dodatkowo zanieczyszczać nasz organizm toksynami. Często jest też konieczne powtórzenie kuracji oczyszczającej, aby mieć absolutną pewność, że odnieśliśmy zwycięstwo.

 Wspomnieliśmy w pierwszym wpisie na blogu o trzystopniowym etapie usuwania pasożytów z naszego organizmu. Pomocne będą w tym 3 preparaty: ParaFree, Chitosorb i Maximol.

 W czym mogą nam pomóc?

 Pierwszy z nich ParaFree ma za zadanie zwalczyć wszelkiego rodzaju pasożyty wraz z ich larwami. Stwarza on nieprzyjazne środowisko dla naszych wrogów i jednocześnie przyczynia się do wzmocnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu. W swoim składzie zawiera tylko naturalne składniki, których właściwości od dawna są znane: pestki z dyni, czosnek, kora orzecha czarnego, wiąz, imbir, owoc anyżku, liść papai, mięta pieprzowa, koper włoski i korzeń gencjany okopowej.

 Kolejny Chitosorb przechodząc przez przewód pokarmowy wychwytuje pasożyty, złogi tłuszczów, toksyny oraz zalegający w zakamarkach jelit niestrawiony pokarm.

Powstaje w ten sposób nierozpuszczalna galaretowa masa, która łatwo przechodzi przez przewód pokarmowy, po czym jest wydalana.

Ponadto Chitosorb w połączeniu za zmianą stylu życia i racjonalnym odżywianiem może pomóc w programie redukcji masy ciała i w ten sposób ograniczyć działanie niekorzystnych czynników wywołujących choroby sercowo-naczyniowe i niektóre typy nowotworów.

 Po oczyszczeniu należy też uzupełnić braki pokarmowe, do których przyczynili się "nieproszeni goście". Pomocny będzie Maximol Solution lub Maximol Classic. Są to idealne suplementy żywnościowe na każdy dzień, nasycone życiodajnymi minerałami w postaci jonowej (mikroelementy, makroelementy i pierwiastki śladowe), witaminą C, kompleksem witamin B, aminokwasami, ekstraktami z owoców o wysokim potencjale antyoksydacyjnym oraz wielocukrami FOS wspomagającymi rozwój pożytecznej flory bakteryjnej.

Dzięki postaci jonowej możliwy jest transport składników odżywczych do najodleglejszych komórek ciała i bardzo dobre wchłaniane przez organizm człowieka.

 Połączone działanie tych trzech preparatów stanowi dla nas skuteczną broń w walce z tymi niewidzialnymi wrogami oraz we wspieraniu tego, co mamy wszyscy najcenniejsze czyli zdrowie.

 Warto więc przystąpić do działania!

Powodzenia :)

Kto za tym stoi?

Chcielibyśmy teraz krótko przedstawić producenta tych preparatów.

NEWAYS jest wiodącym odkrywcą i producentem o światowym zasięgu alternatywnych suplementów oraz produktów do pielęgnacji ciała.

 Od prawie 20 lat firma ta dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty, które pozbawione są jakichkolwiek składników przy uprawie których użyto pestycydy i herbicydy oraz pochodzących z upraw zmodyfikowanych genetycznie.

Firma zrezygnowała również z ponad 3000 kwestionowanych dodatków powszechnie stosowanych w suplementach żywności i wyrobach kosmetycznych.

 Założyciel Neways Tom Mower, międzynarodowy kupiec, pracownik naukowy i badacz, zajmował się tematem szkodliwości stosowania przez producentów przemysłowych dodatków chemicznych do środków do pielęgnacji ciała. Udowodnił, iż zawarte w produktach składniki mogą wywołać alergię lub być przyczyną rozwoju nowotworów. Postanowił temu zapobiec z myślą o zdrowiu konsumenta.

Wspólnie ze swoją żoną Dee założyli Neways. Postanowili wyprodukować pewne i niezawierające rakotwórczych substancji produkty, rezygnując przy tym z doświadczeń na zwierzętach. Zapoczątkowali rewolucję w przemyśle kosmetycznym i ich osiągnięcia są w dalszym ciągu pionierskie w tej dziedzinie.

 Zatem używając produktów ten firmy na co dzień można być pewnym, że wspiera się własne zdrowie, samopoczucie i wygląd bez narażania się na ryzyko kontaktu ze szkodliwymi substancjami dzięki najwyższej jakości produktom pochodzenia naturalnego.

środa, 30 czerwca 2010

 

Poznanie prawdy o pasożytach może być dla niektórych z was szokujące.

Z badań wynika, że 85% ludności Europy jest zarażonych pasożytami, ale większość z nich nie jest tego świadoma. Wiele osób chorych na raka nosi również w sobie pasożyty. Mogą nimi być niewidoczne gołym okiem ameby jak i tasiemce osiągające rozmiary nawet kilku metrów.

Nie jest tajemnicą, że pasożyty rozprzestrzeniają się bardzo szybko  wśród ludzi. Coraz częściej ludzie podróżują do krajów, gdzie prawie każdy jest nim zakażony (np. Indie, wiele krajów Afryki i Ameryki Południowej ). Można się ich też nabawić podczas wykonywania codziennych zajęć lub zjadając skażoną lub niedogotowaną żywność.

Jakie szkody powodują:

- zmęczenie i symptomy typowe dla grypy;

- wysypkę na skórze;

- wzrost wagi;

- problemy z  trawieniem (np. biegunka, wzdęcia, zatwardzenia);

- uszkodzenia organów spowodowane przez wędrówkę cyst do mięśni mózgu i oczu;

- zakażenie wątroby prowadzące do żółtaczki;

- bóle mięśni i gorączkę;

- podpuchnięte oczy;

i wiele innych.

Pasożyty mogą zagnieździć się w wielu organach i poprzez to  rujnować nasze zdrowie, gdyż niszczą komórki ciała, wydzielają trucizny do naszego krwioobiegu oraz składają jaja.

Osłabiają też nasz system immunologiczny, utrudniają trawienie i wykorzystują substancje odżywcze, zanim nasz organizm je zużyje. Dochodzi wtedy do braków żywieniowych i ogólnego osłabienia.

 

W jaki sposób można nimi zarazić się pasożytami?

Okazuje się, że bardzo łatwo, gdyż są prawie wszędzie obecne.

Według badań do najczęstszych sposobów zakażenia pasożytami można zaliczyć:

 - ukłucia owadów;

- chodzenie boso;

- dotykanie zanieczyszczonych przedmiotów;

- kontakt z zarażonymi osobami;

- kontakt ze zwierzętami;

- picie zanieczyszczonej wody;

- spożywanie surowych warzyw i owoców;

- korzystanie z publicznych basenów;

i wiele innych.

Tradycyjne metody walki z pasożytami nie  zawsze przynoszą pozytywne rezultaty, a proponowane powszechnie leki nie zawsze są w stanie skutecznie pomóc. Często lekarze też nie traktują poważnie zagrożenia, jakie niosą ze sobą ci nieproszeni goście.

Nie ulega więc wątpliwości, że skoro są niebezpieczne dla naszego zdrowia, to należy ich pozbyć się w miarę szybko i w sposób, który nie spowoduje dodatkowych szkód w naszym organizmie.

Wydaje się rozsądne, by zastosować taki środek, który zabije pasożyty, usunie je z organizmu wraz z pozostałymi po nich truciznami oraz uzupełni powstałe braki żywieniowe.