Zakładki:
Liczniki odwiedzin
piątek, 19 sierpnia 2011

 

Nasze ciało – wspaniały mechanizm funkcjonujący do pewnego stopnia bez
zarzutu, w pełni kompatybilne organy wzajemnie wspierają się w pełnieniu
funkcji życiowych. I chociaż każdy z nas marzy o takim sielankowym codziennym funkcjonowaniu bez konsultacji lekarskich okazuje się jednak, że niejako sami wprowadzamy do organizmu ogrom szkodliwych substancji doprowadzając do degeneracji tkanek tworzących poszczególne organy.

Aby uzmysłowić ogrom szkodliwego działania substancji dostarczanych do
naszego organizmu w roku 2008 przeprowadzono swoisty eksperyment – każda z osób biorących w nim udział, przez okres siedmiu dni miała skrupulatnie notować wszystkie spożyte produkty. Warto podkreślić, iż do udziału w badaniu zaproszono osoby, które prowadziły – w świetle przyjętych standardów - racjonalny tryb życia, z szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną oraz z uwzględnieniem zasad zdrowego żywienia. Po okresie próby zebrano prowadzone przez nich  dzienniki i na ich podstawie przygotowano „niespodziankę”.    

Grupę poddaną badaniu  zaproszono do pokoju, w którym dla każdego uczestnika został przygotowany odrębny stół z różnorakim jedzeniem, które jak się okazało spożyli w okresie badawczym. Na stołach tych znajdowały się stosy soli, cukrów, białej mąki, pojemniki z ogromnymi ilościami kawy, mleka, napojów gazowanych oraz  wysoko przetworzonej żywności. Warzywa, owoce, kasza czy czysta woda stanowiły znikomą część przyjmowanych pokarmów.

Cel eksperymentu został osiągnięty – uczestnicy oraz obserwatorzy mogli
wizualnie przekonać się, jak pozornie prowadzony „zdrowy tryb życia” okazuje się być kultywowaniem złych nawyków, szczególnie żywieniowych prowadzących do degeneracji naszego organizmu. Eksperyment ten dzięki wizualizacji skłonił również wiele osób do radykalnej zmiany dotychczasowego stylu życia.        
Niemniej jednak w kontekście powyższego należy dokonać samoanalizy i
rzetelnie ocenić co sami zjadamy i jak wygląda nasz „eksperymentalny” stół?

Musimy mieć świadomość, iż wraz z jedzeniem przyjmujemy do organizmu różnego rodzaju toksyny, pestycydy, metale ciężkie, konserwanty żywności i inne dodatki do żywności. To wszystko gromadzi się w naszym organizmie przez lata w efekcie powodując różnego rodzaju dolegliwości i choroby.

I chociaż w dzisiejszych czasach bardzo trudno uchronić się przed szkodliwym oddziaływaniem  środowiska, a tym samym spożywaniem zanieczyszczonej żywności  – warto się zastanowić – czy istnieje chociaż minimalna szansa na uniknięcie zatruwania się toksynami?!

Szczerze mówiąc jest to niewykonalne. Możemy jednak spróbować oczyścić swój organizm stosując dietę oczyszczającą.

Stosowanie diet oczyszczających pozwala usunąć z organizmu złogi toksyn, poprawia działanie układu odpornościowego, dodaje energię do dalszego działania. W odtruciu organizmu ważne jest, aby cały proces przebiegał stopniowo, co warunkuje jego skuteczność. Szybkie oczyszczanie organizmu może spowodować, że organizm nie poradzi sobie z usuwaniem toksyn.

Warto zatem uwzględnić kilka zasad podczas oczyszczania organizmu:

 A zatem – zasada pierwsza:  

Oczyszczając organizm, rób to z głową i stopniowo pozbywaj się zbędnych toksyn.

 

Jaką dietę oczyszczającą wybrać  i co powinniśmy zrobić by była ona skuteczna ?

Diet oczyszczających jest mnóstwo. Jedne oczyszczają cały organizm inny tylko wybrane organy.

Zasada druga:

Wybierz taką dietę, która nie obciąży organizmu.Zasada trzecia:

Diety oczyszczające stosujemy wyłącznie u osób zdrowych i pełnoletnich. Nie mogą stosować tych diet osoby przewlekle chore, kobiety karmiące piersią oraz będące w ciąży.

 

Zasada czwarta:

Mądrze się  przygotuj. Wykonaj ściśle określony plan i bezwzględnie się do niego stosuj.Zasada piąta:

Im dłuższy czas diety oczyszczającej, tym dłuższy okres przygotowawczy do niej.W okresie przygotowania musimy zrezygnować ze spożywania mięsa, cukru, słodyczy, nabiału. Należy znacznie ograniczyć picie kawy, herbaty czy alkoholu. Dodatkowo należy zamienić niezdrowe produkty na owoce, warzywa, grube kasze, napary ziołowe, ciemne pieczywo.

Przy długim oczyszczaniu (np. głodówką) zaleca się stosowanie około dwutygodniowego okresu przejściowego przed i po diecie oczyszczającej.

 

Przybliżmy zatem na czym polegają najpopularniejsze diety oczyszczające. Oto cztery z nich:

Dieta 1 - Głodówka

Najbardziej popularną dietą odtruwającą i oczyszczającą jest głodówka. Odtruwa ona organizmu z nagromadzonych w nim różnych zanieczyszczeń, toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Jest
to jedna z najbardziej radykalnych metod oczyszczających organizm. Nie przyjmujesz wówczas żadnych pokarmów, natomiast pijesz dużo wody niegazowanej i naparów ziołowych.

Prostszą wersją głodówki jest dieta sokowa, która polega na piciu 2 litrów soków ze świeżych owoców i warzyw. Krótką głodówkę można przeprowadzać przez 36 godzin. Jak wynika z badań najlepsze efekty daje głodówka trwająca od 3 do 5 dni.

Dieta 2 - Dieta ryżowa

Powyższą dietę można stosować 6-7 dni w oparciu o poniższe zasady:

  • rano na czczo wypij szklankę gorącej wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny,
  • w ciągu dnia jedz ryż (20-25 dag niełuskanego ryżu z upraw ekologicznych ugotuj w 600 ml nieosolonej wody – podziel na 4 albo 5 posiłków, do każdej porcji ryżu możesz dodać natkę pietruszki, starte jabłko, warzywa),
  • pij wodę mineralną i herbatki ziołowe (pokrzywa, brzoza, fiołek trójbarwny, dziurawiec, tymianek), które wspomagają oczyszczanie organizmu.

Dieta 3 - Dieta pszeniczna

Inną dietą oczyszczającą jest dieta pszeniczna, którą stosuje się równo 12 dni. Jej zasady są takie same jak przy diecie ryżowej, tylko że zamiast ryżu należy jeść pszenicę. W tym celu odmierz 20–25 dag nieoczyszczonej (najlepiej ekologicznej) pszenicy i ugotuj ją w trzykrotnej objętości wody przez 2,5 godziny.

Dieta 4 – Dieta owocowo-warzywna – wg dr Dąbrowskiej

Dieta warzywno-owocowa spełnia kryteria kuracji "oczyszczającej", a ponadto ma tę zaletę, że dostarcza wielu bezcennych biokatalizatorów i błonnika.

W czasie kuracji zaleca się spożywać następujące warzywa i owoce:  

- korzeniowe: marchew, seler, pietruszka, chrzan, burak, rzodkiew, rzepa; 

- liściaste: sałata, seler naciowy, zielona pietruszka, jarmuż, rzeżucha,
koper, zioła;

- cebulowe: cebula, por, czosnek;       

- psiankowate: papryka, pomidor;      

- kapustne: kapusta biała, czerwona, włoska, pekińska, kalafior, kalarepka;  

- dyniowate: dynia, kabaczek, cukinia, ogórki;       

- Owoce: jabłka, cytryny, grapefruity;        

W czasie stosowania kuracji nie należy spożywać roślin strączkowych, ziemniaków, ziaren zbóż oraz orzechów, słodkich owoców oraz olejów.       

Warzywa i owoce można spożywać w postaci:        
soku z warzyw i owoców, surówek warzywnych, surowych zup warzywnych, warzyw gotowanych, duszonych, zup, warzyw fermentowanych (kiszonych), wywarów z ziół, warzyw, owoców suszonych lub surowych.   

Ilość spożywanych warzyw i owoców jest dowolna. W przypadku braku apetytu można pić tylko soki, ale wówczas bardzo ważnym problemem są codzienne wypróżnienia. Dłuższe kuracje sokowe należy prowadzić pod kontrolą lekarza. Kuracje warzywno-owocowe można prowadzić samemu, gdy nie przyjmujemy żadnych leków. W przypadku stosowania leków chemicznych, należy być pod kontrolą lekarza. Tylko lekarz może w miarę poprawy klinicznej stopniowo redukować i odstawiać dotychczas stosowane leki. W przypadku nie odstawienia leków, istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się działań ubocznych polekowych. Warto pamiętać o tym, że niektóre leki hamują samoleczące zdolności organizmu (np. hormony, leki przeciwzapalne i in.).

ZAPAMIĘTAJ TO BARDZO WAŻNE!

Diety oczyszczające skutecznie odtruwają organizm, jednak nie unikniesz skutków ubocznych podczas ich stosowania.

Możesz zaobserwować u siebie następujące objawy:
wahania nastroju, bóle głowy, senność, mdłości, poczucie ciężkości, uczucie marznięcia, nieprzyjemny zapach moczu i potu. Są to naturalne sygnały usuwania toksyn z organizmu. Występują zwykle tylko na początku. Im więcej toksyn w organizmie, tym silniejsze dolegliwości. Mijają stopniowo wraz z toksynami. Oczyszczanie z toksyn jest bardzo ważne, a sama dieta oczyszczająca organizm to tylko wstęp do zdrowego stylu życia. Najskuteczniejszym sposobem na zdrowie i dobre samopoczucie, to dobre nawyki każdego dnia. Zacznij od wprowadzenia błonnika do menu, zmodyfikuj swoje przyzwyczajenia żywieniowe – dbaj o regularność spożywanych posiłków, pij dużo wody.

To proste rozwiązania, a zapewnią Ci zdrowie, energię i doskonałe samopoczucie każdego dnia!

Tekst : Estera Różycka - dietetyk

Poradnia SALUS

Aleksander Wójcik

poniedziałek, 08 sierpnia 2011
Apel do Polaków - ogólnopolska akcja: 

"OCALIĆ POLSKIE NASIONA"
Szanowni Państwo,

jak wiecie, Sejm i Senat przegłosowały ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy)
oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. Ustawa jest teraz u Prezydenta RP, 
który ma 21 dni na podjęcie decyzji.
Stworzyliśmy wspólnie piękne logo oraz znak w postaci plakatu, baneru, pocztówki, naklejki z hasłem "OCALIĆ POLSKIE NASIONA". 
To jest DZIEJOWE ZADANIE DLA WSZYSTKICH POLAKÓW! 

Prosimy o poparcie dla tej akcji i przyłączenie się poprzez podjęcie prostych, ale konkretnych działań:
Wydrukuj i powieś plakat, naklejkę, baner!

1) Wydrukowanie plakatu, baneru, naklejki i rozwieszenie ich bądź naklejenie na domach, samochodach, w sklepach, 
zakładach pracy i innych publicznych, dozwolonych miejscach. Można też umieścić je na polach, które są przy drogach, 
lub wrzucić do skrzynek pocztowych. Chodzi o to, aby wiadomość o konieczności ocalenia polskich nasion była wszędzie widoczna. 
Aby każdy się zatrzymał i zastanowił, na jakim zakręcie dziejowym jesteśmy.
 
 

baner

 

Więcej plakatów do ściągnięcia tutaj: 

http://alert-box.org/do-pobrania/
LINK do logo i znaku w postaci plakatu, baneru, pocztówki, naklejki z hasłem „OCALIĆ POLSKIE NASIONA” także tutaj:

http://www.icppc.pl/antygmo/2011/08/plakaty/
Naklejki (drukuj i do dzieła!):
1 2 3

 

Wyślij pocztówkę do prezydenta!

2) Wydrukowanie pocztówki i dopisanie kilku zdań od
siebie, swoich danych osobowych, i wysłanie ich do
Prezydenta.

3) Nagłaśnianie powyższej akcji wśród znajomych, nieznajomych i mediów Pocztówki - wydrukuj i wyślij!
pocztówka do prezydenta polska bez GMO
Pocztówki do ściągnięcia tutaj: http://alert-box.org/do-pobrania/
PO OSIĄGNIĘCIU MASY KRYTYCZNEJ ZWYCIĘŻYMY! Tak było np. we Francji, Niemczech i innych krajach 
(już 9 w Unii Europejskiej), w których wprowadzono zakazy upraw GMO.
Pamiętajmy - nasiona są początkiem wszystkiego, bez nich nie będzie żywności, nie będzie życia. GMO i przejęte 
przez korporacje nasiona są i będą jeszcze bardziej w przyszłości narzędziem zniewolenia człowieka i narodów. 
Na całym świecie już 67% wszystkich nasion jest w rękach tylko 10 korporacji. Nasiona GMO są narzędziem kontroli całego łańcucha żywnościowego
przez korporacje i powiązanych z nimi polityków. 
ODBIERZMY i OCALMY POLSKIE NASIONA dla nas i przyszłych pokoleń. Ktoś napisał: '...Ludzie są jak mrówki...niech każdy zrobi jeden gest, 
jedną rzecz, niech spełni jedną myśl...bez agresji, bez nienawiści, bez zabijania... Suma wszystkich czynów pozwoli odnieść nam zwycięstwo...' 
A WIĘC DZIAŁAJMY TERAZ!
Z poważaniem, 
Alert-Box.org oraz:
Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel) 
Sir Julian Rose, prezes ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi.
23:32, soeltech
Link Dodaj komentarz »