Zakładki:
Liczniki odwiedzin
środa, 30 czerwca 2010

 

Poznanie prawdy o pasożytach może być dla niektórych z was szokujące.

Z badań wynika, że 85% ludności Europy jest zarażonych pasożytami, ale większość z nich nie jest tego świadoma. Wiele osób chorych na raka nosi również w sobie pasożyty. Mogą nimi być niewidoczne gołym okiem ameby jak i tasiemce osiągające rozmiary nawet kilku metrów.

Nie jest tajemnicą, że pasożyty rozprzestrzeniają się bardzo szybko  wśród ludzi. Coraz częściej ludzie podróżują do krajów, gdzie prawie każdy jest nim zakażony (np. Indie, wiele krajów Afryki i Ameryki Południowej ). Można się ich też nabawić podczas wykonywania codziennych zajęć lub zjadając skażoną lub niedogotowaną żywność.

Jakie szkody powodują:

- zmęczenie i symptomy typowe dla grypy;

- wysypkę na skórze;

- wzrost wagi;

- problemy z  trawieniem (np. biegunka, wzdęcia, zatwardzenia);

- uszkodzenia organów spowodowane przez wędrówkę cyst do mięśni mózgu i oczu;

- zakażenie wątroby prowadzące do żółtaczki;

- bóle mięśni i gorączkę;

- podpuchnięte oczy;

i wiele innych.

Pasożyty mogą zagnieździć się w wielu organach i poprzez to  rujnować nasze zdrowie, gdyż niszczą komórki ciała, wydzielają trucizny do naszego krwioobiegu oraz składają jaja.

Osłabiają też nasz system immunologiczny, utrudniają trawienie i wykorzystują substancje odżywcze, zanim nasz organizm je zużyje. Dochodzi wtedy do braków żywieniowych i ogólnego osłabienia.

 

W jaki sposób można nimi zarazić się pasożytami?

Okazuje się, że bardzo łatwo, gdyż są prawie wszędzie obecne.

Według badań do najczęstszych sposobów zakażenia pasożytami można zaliczyć:

 - ukłucia owadów;

- chodzenie boso;

- dotykanie zanieczyszczonych przedmiotów;

- kontakt z zarażonymi osobami;

- kontakt ze zwierzętami;

- picie zanieczyszczonej wody;

- spożywanie surowych warzyw i owoców;

- korzystanie z publicznych basenów;

i wiele innych.

Tradycyjne metody walki z pasożytami nie  zawsze przynoszą pozytywne rezultaty, a proponowane powszechnie leki nie zawsze są w stanie skutecznie pomóc. Często lekarze też nie traktują poważnie zagrożenia, jakie niosą ze sobą ci nieproszeni goście.

Nie ulega więc wątpliwości, że skoro są niebezpieczne dla naszego zdrowia, to należy ich pozbyć się w miarę szybko i w sposób, który nie spowoduje dodatkowych szkód w naszym organizmie.

Wydaje się rozsądne, by zastosować taki środek, który zabije pasożyty, usunie je z organizmu wraz z pozostałymi po nich truciznami oraz uzupełni powstałe braki żywieniowe.

 

wtorek, 29 czerwca 2010

Wszyscy chcielibyśmy cieszyć się dobrym zdrowiem, niemniej jednak na przeszkodzie stoi mnóstwo czynników, z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Szybkie tempo życia powoduje, że nie poświęcamy należytej uwagi na właściwe dbanie o swoje zdrowie. W konsekwencji coraz częściej cierpimy z powodu licznych chorób chronicznych, które są wynikiem złych nawyków żywieniowych, braku ruchu czy też ciągłego stresu.

W ostatnich latach prawdziwe żniwo zbierają choroby nowotworowe. Dotykają one osoby w każdym wieku, z różnych grup społecznych i nie oszczędzają też najmłodszych. Bywają nawet przypadki, że rodzą się dzieci z rakiem.

Jeśli choroba dotknie nas bezpośrednio lub kogoś z naszych bliskich, pojawiają się niezliczone pytania:

- Gdzie szukać pomocy?

- Z kim porozmawiać?

- Gdzie znaleźć fachowe porady?

- Jak wspierać psychicznie chorą osobę?

- Z jakiej literatury skorzystać?

Na tym blogu chcielibyśmy skoncentrować na szukaniu odpowiedzi na takie i tym podobne pytania, bo jak powiedział Berkley Bedell:

„Rewolucja w medycynie już się rozpoczęła. Ludzie zaczynają brać w swoje ręce odpowiedzialność za swoje zdrowie, decydując o jakości wyboru pożywienia, wody i powietrza, od których zależy ich życie. Coraz więcej osób odrzuca toksyczne leczenie im oferowane...”

Tagi: choroby
22:33, soeltech
Link Dodaj komentarz »