Zakładki:
Liczniki odwiedzin
poniedziałek, 20 lutego 2017

W ostatnich latach roślina ta jest coraz bardziej „na topie". I nie bez powodu...
W czym może pomóc:
• wzmocni organizm osób zmęczonych i osłabionych (wskutek stresu, starzenia się, chorób lub wypadków),
• przywróci siłę fizyczną i zdolność koncentracji po większym wysiłku lub w okresie przepracowania,
• przyspieszy regenerację,
• zwalczy zmęczenie,
• pomże przetrwać okres przewlekłego stresu.
Mowa tu oczywiście o żeń-szeniu, który jest stymulatorem układu nerwowego – zwiększa siłę fizyczną i wydolność intelektualną.
Zdaniem profesora Kurta Hostettmanna, dyrektora Instytutu Farmakognozji Uniwersytetu w Lozannie, który bada rośliny lecznicze:
Głównym wskazaniem dla stosowania żeń-szenia jest przemęczenie i napięcie nerwowe. Takie wskazanie do stosowania zostało potwierdzone przez testy prowadzone na zwierzętach, a także poprzez badania kliniczne na ludziach.
Jednak uważaj na za zakupach. W sprzedaży jest dostępnych wiele jego odmian – wybierz produkt zawierający w swoim składzie żeń-szeń prawdziwy, czyli Panax ginseng.
Pewną ostrożność przy jego stosowaniu powinny zachować: osoby chore na cukrzycę i biorące leki przeciwcukrzycowe, osoby z nadciśnieniem, a także osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe .
W takich przypadkach najlepiej skonsultuj się z zaufanym lekarzem. 

15:01, soeltech
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 lutego 2017

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe takie jak aspiryna, ibuprofen oraz inne sprawiają, że możesz poczuć się lepiej. Niemniej jednak gorączka to jedna z metod organizmu do walki z wirusami. Dlatego też używanie środków obniżających temperaturę ciała może powodować rozprzestrzenianie się wirusa.

Grupa naukowców pod kierownictwem Davida Earna z McMaster University w Hamilton (Kanada) zapoznała się z wynikami badania przeprowadzonego w 1982 r. na fretkach (wykorzystywanych jako zwierzęta modelowe w badaniach nad grypą u ludzi). W ich przypadku obniżenie gorączki przyczyniało się do zwiększonej produkcji wirusów przez zarażony organizm.

Według badaczy organizm potraktowany lekami przeciwgorączkowymi zostaje pozbawiony naturalnej bariery przeciwwirusowej. Ponadto chory w wyniku pozornie dobrego samopoczucia nawiązuje kontakty z innymi, co w konsekwencji sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zatem rezygnacja z leków przeciwgorączkowych przyczyni się do redukcji ognisk grypy – choroby, która przypuszcza atak zwłaszcza w okresie zimowym.

 Źródło: https://goo.gl/QHZH6Jhttps://goo.gl/eqKKoP

 

14:00, soeltech
Link Dodaj komentarz »