Zakładki:
Liczniki odwiedzin
czwartek, 17 lutego 2011

Jak ważny jest dobór odpowiednich suplementów diety nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Samodzielny wybór bywa bardzo często obarczony wieloma błędami, które mogą wpłynąć na rezultaty w zapobieganiu i leczeniu naszych dolegliwości.

Dlaczego mielibyśmy się uczyć na własnych błędach? Czyż nie lepiej ich uniknąć korzystając z wiedzy innych? Dlatego dzisiejszy artykuł będzie poświęcony świadomemu wyborowi preparatów niezbędnych do kuracji metabolicznej witaminą B17. Nie będą tu zawarte wszystkie wskazówki lecz te najistotniejsze.

 

Na rynku możemy znaleźć dużą ilość preparatów o prawie identycznych składach chemicznych, lecz to „prawie” sprawia wyraźną różnicę. To „prawie” sprawia, że preparaty te mają znikomą wartość i nie spełniają swoich funkcji w terapii witaminą B17.

Zacznijmy od tak prozaicznej kwestii jak ta, co kupujemy. Czy są to preparaty przeznaczone do terapii nowotworowej, czy raczej suplementy, które z założenia mają stanowić dla ludzi zdrowych uzupełnienie naszej niedoskonałej diety w wybrane substancje? Kupujmy tylko sprawdzone preparaty, ze sprawdzonych źródeł, korzystając przy tym z opinii osób, które na ten temat mają już wiedzę np. lekarze i osoby stosujące tego typu metody lecznicze.

Jak Państwo myślą, ile jest producentów amigdaliny? Pierwsza myśl zapewne jest taka, że jest ich dużo – niestety na świecie jest tylko dwóch licencjonowanych producentów tego suplementu. Cała reszta to firmy produkujące coś, co nie spełnia wszystkich wymagań licencyjnych i jest co najwyżej imitacją oryginału.

 

Jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule wielką wartość (i zawartość B17) mają gorzkie pestki moreli.

Co zrobić, by nie kupić towaru, który pomaga, a nie szkodzi w terapii metabolicznej?

Gorzkie pestki moreli muszą być gorzkie – te, które nie posiadają tego specyficznego smaku – goryczki, nie nadają się do użytku w tej terapii. Utrata tej goryczki może świadczyć o źle dobranym procesie przetwórczym, innej odmianie moreli lub utraty terminu przydatności do spożycia. Nie mają one w swoim składzie odpowiedniej ilości czynnej lotrii. W czasie terapii metabolicznej zalecane jest przyjmowanie w ciągu dnia ogromnej ilości pestek (70-90), jeżeli nie mamy problemów przy stopniowym przechodzeniu na wyższe dawki, najprawdopodobniej jesteśmy posiadaczami bezużytecznego produktu.

Bardzo istotnym elementem terapii metabolicznej witaminą B17 są enzymy.

Opisy terapii np. Gersona, Krebsa i innych podają, jakimi kryteriami kierować się przy ich doborze. Na rynku można kupić zestawy enzymów, które nie zawsze spełniają wszystkie wymagania. Wieloletnie badania pionierów terapii metabolicznej pozwoliły ustalić skład odpowiedniej mieszanki. Każdy jej składnik i odpowiednie stężenie spełnia określoną rolę w walce z nowotworem. Warto porównać skład chemiczny i ich stężenie dostępnych na rynku mieszanek enzymów z wytycznymi pionierów terapii B17, by przekonać się, że większość z nich nie spełnia ich warunków. Nieobecność jakiegoś składnika może spowodować brak oczekiwanych efektów. Enzymy mają niebagatelną rolę w procesie przyswajania lotrii przez organizm oraz w procesie oczyszczania, dlatego przy ich zakupach zwracajmy szczególną uwagę na skład, stężenie i producenta.

Dlaczego producenta? Ponieważ w oferowanych masowo produktach można spotkać takie, które zawierają substancje, jakich musimy unikać w czasie leczenia. 

Świadomy i roztropny pacjent korzystający z terapii B17 wie, że istotną rolę w niej odgrywa witamina B15. Występujące masowo na rynku mieszanki witaminowe nie są czystą, zalecaną formą witaminy B15 – są to mieszanki multiwitaminowe o zaniżonym stężeniu witamin. Owszem przyjmowanie takich preparatów jest wskazane w celach zapobiegawczych, ale w terapii B17 zalecana jest przede wszystkim czysta forma B15.

Nie sposób wymienić i dokładnie opisać sposobu rozpoznania właściwego wszystkich produktów niezbędnych do terapii amigdaliną, tutaj wymieniliśmy tylko te najistotniejsze. Pamiętajmy, że każdy z nich musi mieć odpowiednią ilość substancji czynnych odpowiednio dobranych oraz prawidłowo pobranych, by spełniały przypisywaną im rolę w terapii B17.

 

Decyzja dotycząca metody leczenia należy oczywiście do Państwa. Powinna być ona świadoma oparta na wiedzy i doświadczeniu osób, które ją stosują na co dzień. Produkty stosowane w terapii powinny pochodzić ze źródeł, które są polecane przez ośrodki, kliniki czy lekarzy stosujących terapię B17.

Wiarygodny dystrybutor odpowiednich preparatów zawsze przekaże nam skład preparatu, który możemy skonsultować z lekarzem, by mieć pewność prawidłowego wyboru.

Nie warto kupować tanich „podróbek”, bo jak pokazują różne przypadki, są one bezużyteczne w procesie leczenia, a wręcz potrafią jeszcze bardziej zaszkodzić.

teks źródłowy: www.amigdalina.com.pl